Dobór

Nagrzewnice gazowe a poziom głośności ich pracy

Chciałbyś wyposażyć się w nagrzewnicę gazową, nie masz jednak pewności co do tego, jaki jest poziom głośności jej pracy? Trzeba ci wiedzieć, że poziom głośności urządzeń grzewczych z reguły jest bardzo różny. Wiele zależy przede wszystkim od tego, jakie duże są to urządzenia i jakiego typu pomieszczenia ogrzewają. Jeśli są to pomieszczenia ciche, wtedy wiadomo jest, że będzie się wydawało, że pracują takie ogrzewacze głośniej niż gdyby to miało miejsce w hali.

Nagrzewnice gazowe pracują stosunkowo cicho. Wystarczy porównać sobie pracę piecyka gazowego, który - tak, jeśli tego nie wiedziałeś, teraz masz okazję się dowiedzieć - również przecież posiadają palniki, a więc gazowe nagrzewnice. Te jednak są stosunkowo niewielkie i też mają określone przeznaczenie. Niemniej jednak prawda jest jedna - nie są one przesadnie głośne, dlatego z powodzeniem można ich używać.

Z drugiej strony, jeśli ktoś jest wrażliwy na jakikolwiek szum, nagrzewnice gazowe pracują na pewno głośniej niż zwykły prąd. Włączone światło czy piecyk elektryczny „buczą” raczej niż „syczą” (tak jak piecyk gazowy) i robią to mimo wszystko znacznie ciszej od tych drugich. Niemniej jednak nie można mówić absolutnie o jakimś hałasie, jedynie o cichym dźwięku.